Hakkımızda

MEDDATA 1997 yılında % 100 yerli sermayeli olarak Ankara’da kurulmuş Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri ağırlıklı yazılım şirketidir.

Ankara merkezli Marmara ve Ege bölgeleri, Kayseri, Mersin, Antakya, Gaziantep,Bitlis,İstanbul,Ordu,Denizli ve Diyarbakır illerini kapsayan iş ortaklıkları ve personeli ile ulusal yazılım alanında üretim, pazarlama, satış, danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini yürütmektedir.

MEDDATA, son teknolojileri kullanarak geliştirmeye devam ettiği yazılımlarla, Özel ve Devlet Hastanelere Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri entegreli şekilde bilgisayar ortamında çözümler sunmaktadır.

Özel ve Kamu Kurumlarında tercih edilen ve kullanılmakta olan Meddata Hastane Otomasyonu, MedMuhasebe Programı ve MedPersonel Programı her ölçekteki hastaneler tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır.

MEDDATA’nın tüm yazılım ürünleri, bir hastanedeki hasta kayıt işleminden faturalama işlemine kadar geçen tüm idari ve medikal işlemlerin yapılmasını sağlar. Meddata,Hasta kayıt-kabul, Hasta yatış-Çıkış, Radyoloji, Laboratuar, Poliklinik[Dahiliye,Çocuk,Kadın Doğum,KBB, Genel Cerrahi, Psikiyatri, Göz, Yönetim ve İstatistik, Ameliyathane, Eczane/Depo/Stok modüleri ile senkronize çalışarak tüm işlemler yapılabilmektedir. MEDDATA ile hastanelere ve hastalara çok büyük kolaylık sağlayan PACS(Tıbbi Görüntü Yönetim ve Arşiv Bilgi Sistemi )sistemini kendi bünyesinde yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucunda uygulamaya açmıştır.

MEDDATA,Oracle Real Application Cluster(RAC) ile hastanelerin veri güvenliğini ve sistemin en iyi şekilde çalışmasını sağlamıştır. MEDDATA,bir sağlık kuruluşunda olabilecek LIS(Labaratory Information System-RIS(Radiology Information System),Elekronik Çağrı Sistemi,Dış Muhasebe Programları, Personel Takip programları, Tablet pc uygulamaları gibi her türlü entegrasyonu bünyesinde yapabilmektedir.

MEDDATA,2000 yılından itibaren kendi merkez ofisine taşınmış ve 2004 yılından itibaren Bilkent Üniversitesi Cyberpark Plaza Teknoloji bölgesindeki ofiste Yazılım ve Ar-Ge çalışmalarını sürdürmekte olup 2004 yılında Yazılım Kalite belgesi olan TSE belgesini,2006 yılında ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesini ve 2007 yılında 27001:2005 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini almıştır.

MEDDATA,Sağlık Bakanlığının istemiş olduğu Medula sistemine tam uyumlu olarak bünyesindeki Özel ve Resmi hastanelerinde başarıyla kullanılmaktadır.

Tüm bu başarılı çalışmalarla MEDDATA, yazılım sektöründeki yerini sağlamlaştırarak; yazılım sahasında sizlerle daha fazla paylaşım içinde olarak bu sayede sizler için en iyi, en uygun çözümleri bulmaya odaklanmıştır.