Ürünler

Meddata PACS;
Meddata Görüntü Arşivleme ve İletme Sistemidir.Pacs son yıllarda artan bir kullanım oranına sahiptir. Dijital Görüntüleme alanında doktorların teşhis ve tedavi yapmasını kolaylaştıran, kurumların tasarruf yapmasının yanında hastalara da ayrıcalıklı bir hizmet sunmasını sağlayan özel bir sistemdir.

Medikal görüntüler, PACS sistemlerinde (DICOM) standart bir protokol üzerinden standart bir formatta dağıtılır, arşivlenir ve görüntülenirler. Bu sayede kurumlar arşivleme sorunlarından kurtulur. Hastalara ise CD içerisindede görüntüleri verebilirler. Bu sayede her yıl binlerce lira film maliyetinden kurtulurlar.

Genel Özellikleri
- Tüm medikal cihazlardan alınan görüntülerin tek bir merkezde güvenli olarak saklanması, yönetilebilmesi ve dağıtılmasını sağlar.
- Film baskı ve fiziksel depolama ihtiyacınızı ortadan kaldırır, film ve film basma maliyetlerinizi %70-80 oranında düşürür.
- Klinisyenlerin, Meddata HBYS sisteminden tek tuş ile imajlara erişimi. Hastane dışından da Web Browser üzerinden kolayca erişim.
- İhtiyacınıza göre saklama kapasitelerinin yönetilebilmesi ve gelişen ihtiyaca uygun olarak artırılabilmesi olanak sağlar.
- MedData HBYS ile tam entegrasyon.
- Diğer sistemler ile HL7 üzerinden haberleşme
- Görüntülerin CD / DVD ye yazılabilmesi.
- Seri Baskılar için CD / DVD Robot kullanılması
- Hastalara daha hızlı ve kaliteli bir servis verme imkanı sunar.
- Tüm modalitelerden (CT, CR, MR, US, Mammografi v.b.) gönderilen görüntüleri alır ve saklar.
- HBYS ile HL7 üzerinden entegrasyon sağlanıp yanlış hasta bilgilerinin girilmesi önlenmiş olur.
- Tüm standart iş istasyonların haberleşip DICOM görüntülerini göstermesini sağlar.
- Web browser üzerinden imaj prezentasyonu sağlar (window level kontrol, büyütme, karşılaştırma.)
- Seçilmiş bir çalışmayı iş istasyonuna gönderebilmesi, Dicom ve Windows yazıcıdan çıktı alabilme.
- Son kullanılan görüntülerin önbellekte tutularak performansta artış.
- Terabaytlarca büyüklükteki milyonlarca görüntünün online olarak sistemde saklanması ve gerektiğinde hızlı cevap verebilme.
- Sınırsız Viewer Lisansı
- Sınırsız Cihaz bağlantı imkanı
- Kısacası size ve hastalarınaza Meddata HBYS ile birlikte digital hastane ortamını sunar.

Doktorlar PACS sayesinde,

- Görüntüleri zamanında ve daha hızlı alacaklar.
- Görüntülerin kaybolması veya geç ulaşılması gibi sorunlarla karşılaşmayacaklar.
- Radyologlar Eadyoloji iş istasyonu ile hasta görüntülerini inceleyip(Window/level preset,sine modu,ölçümler, 2D, MPR, istege bağlı 3D, surface rendering,volume rendering,v.b. ) raporlarını yazabilirler.
- Klinisyenler kendi viewerlarından, istedikleri yerden hastanının görüntülerine ulaşabileceklerdir.Masaüstü bilgisayarında, PDA’dan, Tablet PC’den veya MCA(Mobil Klinik asistan)’dan görüntülere erişebilirler.
- Görüntülerdeki kontrast oranlarını istedikleri gibi ayarlayıp, istedikleri dansitede hastanın görüntülerini inceleyebilirler.
- Görüntüleri büyütme küçültme , açı, uzunluk ve yoğunluk ölçme gibi birçok araçlarla daha esnek analiz imkanına sahip olacaklar.
- Geçmişteki görüntülere anında erişim imkanı ile görüntüleri kıyaslama imkanı bularak hastaya daha kaliteli bir hizmet verebilecekler.
- PACS’ın yerel ağ üzerinden aynı hastane içinde veya internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki doktorlara görüntülere erişim imkanı vermesi sayesinde başka doktorlarla daha yakın işbirliği ve konsültasyonda bulunabilecekler,
- PACS sayesinde doktorlar hastaların digital arşiv bilgilerine her zaman sahip olacaklardır.

STANDARTLAR
- Dicom 3.0
- Store SCP ve SCU
- Query ve Rwtrive SCP
- Storage Commintment
- MPPS SCP
- Modality Worklist SCP
- Tüm dicom standartlarını desteklemektedir.
- Türkçedir.
- Tamamen yerli ve Türk mühendislerce geliştirilmiştir.